top of page
изображение_viber_2024-11-05_09-58-21-267.jpg

ЗВІТ

про  проведення тижня   безпеки дорожнього руху

              Навчання дітей правилам безпеки дорожнього руху,  залишається одним із найважливіших завдань дошкільної освіти. Тому необхідна повсякденна робота з дітьми щодо формування уявлень про важливість дотримання правил дорожнього руху. Щоб уберегти дитину від нещасних випадків у різних ситуаціях, необхідно навчити її безпечній поведінці.

                У рамках проведення тижня   безпеки дорожнього руху з 28.10.2024 по 01.11.2024р у нашому садочку «Золотий ключик» у процесі спільної діяльності з дітьми ми проводили бесіди та ігрові ситуації , спрямовані на формування початкових навичок поведінки на вулиці та у транспорті, де дітям слід грати на вулиці, щоб убезпечити своє життя, дали уявлення про вулицю.

               Кожен день мав свою назву. Перший день - "Безпечні та небезпечні вулиці та дороги". Другий день - "Дорожні знаки". Діти познайомилися з деякими дорожніми знаками: «пішохідний перехід», «обережно діти», «підземний перехід» та інші. Для чого потрібні дорожні знаки, необхідність їх використання. Третій день -"Правила дорожнього руху". Четвертий день - "Світлофорна наука". Діти познайомилися з призначенням світлофора і значенням його сигналів. П’ятий день - "Ми пішоходи". Діти познайомилися з "Правилами маленького пішохода".

                   Протягом тижня з дітьми були розглянуті ілюстрації з дорожніми ситуаціями на вулиці, спрямованими на формування правильної поведінки на дорозі «Як би ти вчинив?», плакат «Уроки безпеки» з правил дорожнього руху та небезпечні ситуації, що загрожують здоров'ю та безпеці дитини. Проводилися ігри та вправи: "Вгадай транспорт", "Що говорить світлофор", "Стоп", "Вантажівки", "Доміно з дорожніх знаків" спрямовані на вивчення правил дорожнього руху. Рухливі ігри: «Світлофор», «Автомобілі», «Горобчики та автомобіль» ін.;

Діти спостерігали  за транспортом, проїжджою частиною, пішоходами,

розглядали  картини «Дорожні знаки»; брали участь у сюжетно-рольових іграх: "Автобус", "На дорозі", "Ми пішоходи";

              Першочергове завдання у вирішенні проблеми профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму – активізувати пропаганду безпеки дорожнього руху серед дітей та батьків. У рамках тижня безпеки з правил дорожнього руху було проведено бесіди з батьками щодо правил дорожнього руху. Консультацію для батьків «Правила поведінки на проїжджій частині, на дитячому майданчику та в транспорті» було представлено папку пересувку.

             Таким чином, тиждень безпеки дорожнього руху у нашому дитячому садочку пройшов цілеспрямовано, планово та сподіваємося ефективно.

изображение_viber_2024-11-05_07-21-04-432.jpg
изображение_viber_2024-11-05_09-48-19-140.jpg
изображение_viber_2024-11-05_07-20-17-336.jpg
изображение_viber_2024-11-05_07-21-04-521.jpg

                Обережно: гриби не для дітей! Пам'ятка для вихователів та батьків
Організм дітей не сприймає грибів, бо у них ще не виробляється особливий фермент, здатний переробляти цю важку для щлунка їжу! Вирушаючи в ліс за грибами і збираючись споживати їх, треба мати відповідні знання і навички, суворо дотримуватися правил, які дозволять уникнути важких отруєнь: Збирати тільки ті гриби, які добре знаєте. Не пробувати на смак сирі гриби. Не вживати в їжу перестиглі, ослизлі, в'ялі й зіпсовані гриби. Зібрані гриби попередньо промити проточною холодною водою, вимочити, відварити і злити відвар (а не варити з нього грибний суп); не можна використовувати для термічної обробки грибів оцинкований посуд. Не зберігати зібрані гриби більше 24 годин без переробки. При консервуванні грибів для профілактики ботулізму необхідно додавати достатню кількість солі та оцту, слід банки герметично закупорювати.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Запах отруйних грибів нагадує запах редиски або картоплі. Всі отруйні гриби мають пластинчасту структуру: на нижній стороні капелюшка пластинки віялом розходяться до ніжки. Отруєння отруйними грибами відноситься до числа найбільш поширених і дуже важких харчових отруєнь. Нерідко вони закінчуються смертельним результатом. Токсини (отрути), що містяться в грибах, не мають протиотрути. Мухомор легко відрізнити за характерним забарвленням шапки. Треба зважати, що не завжди цей гриб має червоне забарвлення. Іноді він буває рожевим, зеленим і навіть сіруватим (так званий пантерний мухомор), але білі цятки завжди вказують на його належність до отруйного сімейства. Несправжній опеньок дуже схожий на звичайний опеньок, росте також на пнях. Але на відміну від коричневого їстівного гриба, його шапка має жовтий колір та зеленуваті пластинки. Сатанинський гриб схожий на маслюки, але на зломі м'якоть синіє і шапка, на відміну від маслюків, не липка. Бліда поганка відрізняється характерним розширенням-спідничкою внизу тонкої білої ніжки. Цей гриб дуже часто плутають із сироїжкою та печерицею. Саме такого розширення не мають ні сироїжки, ні печериці. Отруєння блідою поґанкою може проявитися лише через 12-24 годин, коли в організмі вже сталися зміни, несумісні з життям. Тому саме від цього гриба найбільш висока смертність.
Перша допомога при отруєнні грибами: негайно викличте лікаря; терміново промийте потерпілому шлунок; допоможіть викликати блювоту; для очищення кишечника дайте потерпілому проносне та поставте клізму; дайте хворому підсолену воду чи міцний чай.  


 

В Саф*янському ЗДО "Золотий ключик"  25.10.2024р. була проведена робота з дошкільниками та їх батьками щодо "Профілактики отруєння грибами". В старшій групі на занятті з природи  вихователі  ознайомили дітей з різновидами грибів, діти навчилися відрізняти їстівні та отруйні гриби, відгадували загадки, грали в д/гру: "Їстівний чи отруйний", закріпили правила правила поведінки в природі при зборі грибів. Діти середньої групи виконали аплікацію "Грибна сімейка". Батькам дошкільників роздали пам*ятку "Як уникнути отруєння грибами та перша допомога при отруєнні грибами".

изображение_viber_2024-10-28_16-49-43-592.jpg
изображение_viber_2024-10-28_16-50-57-836_edited.jpg
изображение_viber_2024-10-28_16-48-50-544.jpg
изображение_viber_2024-10-28_16-50-35-389_edited.jpg
изображение_viber_2024-10-28_16-43-09-263.jpg
Електронна реєстрація до закладу дошкільної освіти
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Департамент освіти і науки 
Одеської обласної державної адміністрації
Саф'янівська сільська рада
Ізмаїльського району
Одеської області

Управління освіти

Саф'янівської сільської ради

Ясла-садок 2021

bottom of page